Charles Messier az 1770-es években adta ki híres katalógusát, amelyben a legfényesebb mélyég-objektumokat sorolja fel. (Ha valaki visszapörgetne a képek között: Orion-köd = M42, Rák-köd = M1. Az "M" betű jelentése: "Messier")
A Pegazus csillagképben található NGC 7331 az égbolt egyik legfényesebb galaxisa, amely NEM került bele a Messier-katalógusba. Távolsága tőlünk mintegy 40 millió fényév. Méretében és szerkezetében nagyon hasonlít a mi Tejútrendszerünkre, szokták néha az ikertestvérének is nevezni. Van azonban egy lényeges eltérés: a tengely körüli forgása a legtöbb spirálgalaxishoz képest ellentétes irányú. Mintha a szélforgó visszafelé pörögne.
Az NGC 7331 mellett több háttérgalaxis is látható halvány diffúz foltként. Ezek bár látszólag közeli szomszédjai az NGC 7331-nek, valójában sokkal messzebb vannak nála, 300-400 millió fényévre. A fény, amit most látunk róluk, nagyjából akkor indult el, amikor a Földön megjelentek a szárazföldi állatok...
A kép alján egy másik érdekes galaxiscsoport, a Stephan-féle kvintett öt apró tagja is megfigyelhető.
Az "NGC" mozaikszó egyébként a "New General Catalogue"-ot rejti. Az 1880-as években állították össze, és eredeti változata 7840 mélyég-objektumot tartalmaz.